کاربردهای پیامک در صنعت پوشاک

خانه » وبلاگ » پیام کوتاه » کاربردهای پیامک در صنعت پوشاک
ارسال پیامک

فهرست مطالب این محتوا

در بازار رقابتی امروزی که حفظ کردن مشتری‌های فعلی بسیار سخت‌تر از به دست آوردن مشتری‌های جدید هست، بازاریابی پیامکی می‌تواند برگه برنده‌ی صنعت پوشاک باشد . بازاریابی پیامکی به فروشگاه‌ها چنین امکانی را می‌دهد تا با کم‌ترین مخارج بیشترین مشتری‌ها را به سمت خود جذب نمایند . متخصصان بازاریابی و علم اقتصاد این باور را دارند که با استفاده از بازاریابی و تبلیغات پیامکی، صاحبان فروشگاه‌ها می‌توانند سیل عظیم مشتریان را به فروشگاه خود بکشانند . هم‌اکنون بسیاری از فروشگاه‌های زجیره ای و معتبر در سراسر دنیا از این سیستم استفاده می‌کنند، زیرا جلب رضایت مشتریان مهم‌ترین وجه یک تجارت خوب هست . امروز سعی داریم در این مقاله با اشاره به تکنیک‌های مشتری مداری از بازاریابی و تبلیغات پیامکی، شمارا در جلب مشتری‌های جدید در عین حفظ مشتریان پیشین خود راهنمایی کنیم .

بازاریابی پیامکی سیستم تبلیغاتی موفق

هر فردی با راه‌اندازی و برپایی هر شغلی ابتدا به این موضوع فکر می‌کند که بازار عرضه و تقاضای من کجاست؟ مشتریان و مخاطبان من چه نوع افرادی هستند؟ و پس از یافتن جواب این سؤالات، فرد تمرکز خود را بر روی بازاریابی و جلب مشتری معطوف می‌کند . حال این سؤال پیش می‌آید که مخاطبان یک فروشگاه پوشاک چه افرادی هستند ؟ جواب بسیار ساده است، همه افراد. پس می‌توان با استفاده از این ظرفیت، تبلیغات را شروع نمود .

وقتی کسب‌وکار شما به‌گونه‌ای باشد که همه‌ی افراد می‌توانند مشتریان شما باشند، پس تبلیغات شما نیز باید به‌گونه‌ای باشد که همه‌ی افراد مخاطب شما باشند . بهترین نوع تبلیغات آن است که با کم‌ترین هزینه بهترین بازخورد را در میان مشتریان داشته باشد . در اینجاست که بازاریابی پیامکی وارد دنیای تجارت شده و به کمک شما می‌آید .

همچنین پیامک ابزار تبلیغاتی آنی هست و تقریباً پیامک‌های ارسالی شما در همان لحظه توسط مشتریان شما خوانده می‌شوند . بهتر است بدانید که ۹۰% از پیامک‌های تبلیغاتی ظرف ۳۰ دقیقه خوانده می‌شوند . بنابراین مخاطبین شما در هر زمان و مکانی به‌راحتی پیامک تبلیغاتی شمارا دریافت می‌کنند و لازم نیست که برای مشاهده نمودن تبلیغات شما به ابزارهایی مانند تلویزیون و کامپیوتر دسترسی داشته باشند و یا در مکان خاصی باشند . تنها وسیله‌ی موردنظر گوشی تلفن همراه هست که تقریباً تمامی مردم همیشه آن را با خود به همراه دارند .

. کاربردهای پیامک برای فروشگاه شما چیست؟

ارائه‌ی کوپن‌های تخفیف :

شما به‌عنوان یک صاحب فروشگاه می‌توانید با ارسال کوپن‌های تخفیف به مشتریان خود آن‌ها را به خرید بیشتر تشویق نمایید . هر محصولی که در زمان مناسب خود و طبق پیش‌بینی‌ها به فروش نرسیده است می‌تواند با استفاده از این روش از فروشگاه شما به‌سرعت به خارج شود . همچنین شما می‌توانید با ارسال تخفیف‌های مهلت‌دار مشتریان بیشتری را در طول روز به سمت فروشگاه خود بکشانید .

تخفیف ۱۰% پوشاک پاییزه  – فقط امروز – پوشاک ایرانیان

اخبار رویدادها و وقایع :

سامانه‌ی ارسال پیام کوتاه بهترین وسیله جهت خبررسانی در مورد بهبود کیفیت و ارائه خدمات جدید به مشتریان هست . فرض کنید که بخش جدیدی در فروشگاه خود راه‌اندازی کرده‌اید و می‌خواهید مشتریان خود را دراین‌باره مطلع سازید . با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه به‌راحتی می‌توانید این خبر را به گوش مشتریان خود برسانید . اگر بخش و دپارتمانی در فروشگاهتان ارتقا داده‌شده است شما می‌توانید به‌راحتی با یک پیام کوتاه، آن را خبر رسانی کنید .

افتتاحیه بخش پوشاک ورزشی ،پوشاک ایرانیان – زمان : ۲۵ آذرماه ساعت ۱۱ صبح – منتظر حضور شما هستیم .

وفادار نگه‌داشتن مشتریان :

مطمئنیم که شما تنها فروشگاه موجود در یک شهر نیستید و رقبای بسیاری در سراسر شهر برای شما وجود دارند که همگی به دنبال کسب درآمدی بهتر هستند و برای تحقق این خواسته کارهای بسیاری انجام می‌دهند . بنابراین وفادار نگه‌داشتن مشتریان امر بسیار سختی هست . مشتریان همیشه به آن فروشگاهی می‌روند که بهترین سرویس را همراه با بهترین قیمت به آن‌ها ارائه می‌کند . بازاریابی پیامکی می‌تواند در داشتن مشتریان ثابت به شما کمک بسیاری کند . شما می‌توانید با ارسال پیامک‌های شخصی‌سازی‌شده به مشتریان خود با آن‌ها ارتباطی صمیمی برقرار نمایید. کافیست که حتی در ابتدای پیامک خود نام آن‌ها را قرار دهید . هنگامی‌که بتوانید مانند یک دوست با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، مشتریان دیگر پایه‌ی ثابت خرید از فروشگاه شما خواهند بود .

آقای محمودی

از اینکه همواره حامی و پشتیبان ما بوده‌اید از شما سپاس گذاریم – پوشاک ایرانیان

برگزاری تخفیف‌های مناسبتی :

بیشتر فروشگاه‌های موجود در سراسر جهان هنگام نزدیک شدن به‌روزهای مهم سال مانند اعیاد پیشنهادهای ویژه برای مشتریان خوددارند . اما امروزه، با استفاده از سامانه‌ی ارسال پیام کوتاه، می‌توانید در هر تاریخی که تخفیف‌های ویژه‌ی مناسبتی برگزار می‌کنید به مشتریان خود اطلاع‌رسانی کنید . این کار باعث افزایش فروش محصولات شما در بازه‌ی زمانی بسیار کوتاه شده و همچنین نام شمارا به‌عنوان یک برند در بین مردم مطرح خواهد کرد که هر دو لازمه‌ی یک کسب‌وکار موفق می‌باشند .

پیامک‌های یادآوری :

فروشگاه‌ها می‌توانند در پایان هر ماه با ارسال یک پیامک به مشتریان خود، نام فروشگاه خود را به آن‌ها یادآوری کنند و آن‌ها را به خرید کردن تشویق کنند . این کار باعث می‌شود که نام فروشگاه شما در طولانی‌مدت در ذهن مخاطب به‌خوبی جا بیافت و فروش بیشتری را برای شما به بار بیاورد.

معرفی محصولات جدید :

آیا محصولات جدیدی از یک برند خاص و پرطرفدار را در فروشگاه خود عرضه می‌کنید؟ پس بهتر است که مشتریان خود را از این موضوع مطلع سازید . مطمئن باشید مشتریان شما از این دست پیامک‌های شما استقبال خواهند نمود .

فروش جدیدترین مدل‌های زمستانی برند Zara در پوشاک ایرانیان.

برگزاری مسابقه‌ی پیامکی :

شما می‌توانید با برگزاری مسابقه مشتریان را با کسب‌وکار خود درگیر نمایید و همچنین مشتریان جدیدی را به دست آوریn. همه‌ی مردم‌دوست دارند که در یک قرعه‌کشی شرکت کنند و جایزه‌ای به دست آورند .

با ارسال کد مسابقه‌ی درج‌شده بر روی رسید خرید خود به شماره‌ی ۵۵۶۶۷۷۸۹ در قرعه‌کشی یک دستگاه تلفن همراه شرکت کنید . پوشاک ایرانیان

خبرنامه‌ی پیامکی

پس‌ از اینکه نام فروشگاه خود را به‌عنوان یک برند مطرح کردید بهتر است که میزان ارسال پیامک‌های خود را به لیست خبرنامه‌ی پیامکی خود محدود سازید . زیرا همان‌طور که گفته شد تلفن همراه یک وسیله‌ی کاملاً شخصی هست و ارسال مکرر پیامک‌ها از جانب شما می‌تواند باعث رنجش خاطر مخاطبانتان شده و در برخی موارد نیز تأثیر بدی بر روی تبلیغات شما داشته باشد . شما می‌توانید پیش از ارسال هرگونه پیامک ابتدا از مشتریانتان اجازه بگیرید . به‌این‌ترتیب که ابتدا یک خبرنامه‌ی پیامکی ایجاد می‌کنید و یک کلمه‌ی کلیدی برای خود انتخاب می‌کنید ( این کلمه می‌تواند حتی به شکل عدد باشد ). اکنون با ارسال پیامکی به مخاطبان از آن‌ها بخواهید که در صورت تمایل کلمه‌ی کلیدی موردنظر را به خط اختصاصی شما بفرستند تا عضو خبرنامه پیامکی شما باشند . مطمئن باشید افرادی که به عضویت خبرنامه‌ی شما درمی‌آیند از مشتریان وفادار شما هستند . پس بهتر است که تسهیلات ویژه‌ای برای آن‌ها قائل شوید .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
آخـرین خبـرها و اطلاعیه‌ها
خبــر نـامه

با عضویت در خبرنامه، علاوه بر دریافت مطالب آموزشی، از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها مطلع می‌شوید.