سوالات متداول

شاید سوالات زیر برای شما هم پیش آمده باشد

وب‌سرویس

 • چطور میتوانیم پترن تعریف کنیم؟

  چنانچه ارسال وب سرویس انجام میدهید و متونی دارید که دارای متغیرهایی هست با استفاده از راهنمایی موجود در بخش خدمات وب سرویس و ارسال بر اساس پترن. پترن های مورد نظر خود را سیستمی تعریف نمایید.

 • برای استفاده از وب‌سرویس کدام پنل را باید خریداری کنیم؟

  این امکان در پنل‌های ویژه، سازمانی و نمایندگی فعال میباشد.

 • گزارشات ارسال

 • چرا پس از ارسال، تایید و مشخص شدن خروجی هنوز گزارش دلیوری مشخص نشده است؟

  گزارش دلیوری ارسال با خطوط 5000 نهایت تا 24 ساعت بعد آپدیت میگردند.
  چنانچه دلیوری گزارش پس از گذشت 1 روز مشخص نشد. کد بالک ارسال خود را به ما از طریق سامانه پشتیبانی نیماد اعلام میکنید تا آپدیت گزارش پیگیری گردد.
  در برخی مواقع اگر به دلیل اختلال ارسال انجام نشده باشد. هزینه ارسال به پنل عودت داده خواهد شد.

 • چرا برخی مواقع ارسال دیر خروجی میدهد نهایت چقدر زمان میبرد که خروجی دهد؟

  با توجه به حساسیت اپراتورها ارسال ها چه با خط خدماتی چه با خط اختصاصی توسط مانیتورینگ اپراتور بررسی و سپس تایید میشود وارسال صورت میپذیرد.برخی مواقع شاید تایید پیام لحظه ای به طول انجامد که نهایت تا 15 دقیقه پس از تنظیم پیام،وضعیت تایید یا رد آن مشخص میشود.

 • دفترچه تلفن

 • هنگام افزودن شماره از بخش (افزودن شماره از طریق فایل) با خطایی با متن (در سرور خطایی رخ داده است ) مواجه میشوم

  فایل ضمیمه شده شما فرمول نویسی دارد و به همین دلیل خطا میدهد.
  هنگام بارگذاری فایل اکسل در سامانه از فرمول نویسی، استایل دهی و تغییرات خود داری نموده و مطابق فایل نمونه شماره ها را وارد نمایید.

  در بخش افزودن فایل، شماره‌ها می بایست به صورت اعداد لاتین درج شده باشد و
  فرمت آنها در اکسل number باشد.

 • خطوط

 • ویژگی خط خدماتی چیست؟

  با خطوط خدماتی می‌توانید پیامک های اطلاع رسانی خود را به مخاطبینی که تبلیغات خود را بسته اند نیز بفرستید.

 • نحوه ی خریدن خط اختصاصی به چه شکل هست؟

  اگر شخصی پنل خرید و تصمیم داشت شماره اختصاصی خریداری نماید، این امکان را دارد که از در منوی عملیات حساب، گزینه خرید شماره را انتخاب کند و از اپراتور مورد نظر خود، خط سفارش دهد که میتواند شماره را هم خودش انتخاب کند و یا همینطور فقط تعداد ارقام خط را انتخاب کند که در اینجا شماره بصورت رندم انتخاب میشود،ضمنا هر چه تعداد ارقام کمتر باشد،قیمت خرید خط بالاتر خواهد بود.همچنین برای خرید خط انتخابی از اپراتور 1000 میبایست قبل از خرید از فرم موجود در این بخش استعلام نماید که شماره انتخابی اش آزاد باشد سپس پس از تکمیل فرم خرید خط و ثبت آن در همین منو به بخش سبد خرید مراجعه کند و میتواند هزینه خط را آنلاین پرداخته که نهایت تا 24 ساعت کاری بعد خط خریداری شده چنانچه اطلاعاتش تکمیل باشد،تایید و بنام شخص ثبت میشود و به لیست خطوط پیامک پنل اضافه میگردد.

 • آیا میشود خط اختصاصی را خدماتی کرد؟

  خط اختصاصی را میشود خدماتی کرد اما میبایبست بر طبق شرایط سامانه همه ی اطلاعات درخواستی را دارا باشید
  ابتدا اینکه در فایل تعهدنامه هم شناسه ملی و هم شماره ثبت یا کد اقتصادی مورد نیاز یعنی فقط اشخاص حقوقی دارای شناسه ملی میتوانند خط خود را خدماتی نمایند و همچنین سفته ضمانتی به مبلغ ذکر شده در شرایط خط میبایست برای اپراتور ارسال گردد. پروسه خدماتی نمودن خط اختصاصی نیز زمان بر خواهد بود و پس از تکمیل مدارک و اطلاعات و ارسال برای اپراتور تقریبا 60 روز کاری زمان خواهد برد.

 • پنل نمایندگی پیامک

 • نحوه ی قیمت گذاری پیامک به چه شکل هست؟

  برای تعیین قیمت پایه از بخش مدیریت و تنظیمات وارد قسمت قیمت گذاری پیامک شوید و یک تعرفه پایه برای کاربران و نمایندگانتان تعیین نمایید.توجه داشته باشید که تعرفه پایه ای که تعریف میکنید میبایست از تعرفه پایه پنل نمایندگی خودتان بالاتر باشد.

 • نحوه ی تنظیمات بسته ها به چه شکل هست؟

  برای تنظیمات بسته ها از بخش مدیریت و تنظیمات وارد قسمت تنظیمات بسته ها و بر روی گزینه “جدید ” کلیک نمایید. در این بخش باید برای بسته خود نام تعریف کنید و همچنین میتوانید قیمت و تخفیف پیامک هم وارد نمایید و سپس سطوح دسترسی را با باز نمودن هر بخش و تیک دار کردن منوها برای بسته مشخص نمایید.

 • قیمت گذاری خطوط برای چیست؟

  چنانچه زیر مجموعه شما بخواهد از طریق سامانه خودش خط اختصاصی خریداری نماید

  شما میبایست از بخش مدیریت و تنظیمات و قیمت گذاری خطوط،برای کلیه خطوط مبلغ خرید خط را تعریف نمایید که در این بخش تعرفه خرید خطوط خودتان نیز مشخص هست که طبق آن میتوانید مبالغ را تعریف نمایید.

 • در صورتی که کاربر زیر مجموعه ما نخواهد پرداخت آنلاین انجام دهد به چه صورت میتواند سامانه اش شارژ کند؟

  کاربر میتواند به یکی از شماره حساب هایی که شما در بخش اطلاعات تماس و حساب درج نمودید واریز را انجام دهد

  و سپس در بخش شارژ حساب درخواست کارت به کارت یا پرداخت بانکی را انتخاب کند پس از ثبت درخواست اطلاعات واریز توسط کاربر، این درخواست در قسمت درخواست شارژ در بالای پنل قابل مشاهده است و با کلیک بر روی آن می توانید جزئیات در خواست را مشاهده کنید و درخواست انجام شده را تایید و یا حذف نمایید.

  پس از تایید مبلغ مورد نظر به تعداد پیامک ازحساب کاربری شما کسر و به حساب کاربر اضافه می گردد.

 • چطور کاربر بسازیم؟

  قبل از ساخت کاربر زیرمجموعه میبایست از بخش مدیریت و تنظیمات، قیمت گذاری پیامک و همچنین در تنظیمات بسته ها یک بسته ساخته شود و دسترسی های مورد نیاز را برای بسته مذکور فعال کنید.

  از بخش مدیریت وتنظیمات بر روی کاربران کلیک و سپس گزینه جدید را زده و اطلاعات مشخص شده را بر اساس اطلاعات  کاربری مورد نظر تکمیل و بسته تعریف شده که در فیلد سطح دسترسی مشخص هست را انتخاب مینمایید. همچنین میتوانید در همین بخش به کاربر تخفیف ویژه بر روی تعرفه ارسال پیام هم اعمال کنید و سپس ثبت را بزنید.

 • به چه شکل میتوان اطلاعیه های سامانه را به زیرمجموعه های خود نمایش داد ؟

  از بخش مدیریت و تنظیمات، بخش درج خبر بر روی گزینه “جدید” کلیک نموده و اطلاعیه را ثبت و زیرمجموعه خود را انتخاب کنید و با کلیک بر روی گزینه “فعال” اخبار سامانه برای کاربران موردنظر درج خواهد شد.

 • آیا میتوانیم مبلغی را بصورت دستی به کاربر زیر مجموعه خودمان اضافه کنیم؟

  برای انجام این کار در قسمت کاربران در جلوی هر کاربر روی گزینه انتقال موجودی کلیک نمایید. 

  با استفاده از این امکان شما می توانید به صورت دستی مبلغی را از کاربر کسر و یا به حساب وی اضافه نمایید. 

  چطور اطلاعات تماس و حساب خود را در سامانه درج کنیم:

  در بالای کلیه پنل های کاربری گزینه ای با عنوان “اطلاعات تماس و حساب ” می باشد که نماینده می تواند اطلاعات مورد نیاز را برای نمایش در پنل کاربران وارد نماید.

  برای انجام این کار کافیست وارد بخش “تنظیمات مدیریتی” شوید و در قسمت “اطلاعات تماس” اطاعات مورد نیاز را وارد کنید و بر روی گزینه “ویرایش” کلیک نمایید.

  (لازم به ذکر است کدهای Html در این بخش پشتیبانی می شود)

 • آیا میتوان برای پنل نمایندگی نمایه صفحه لاگین و لوگو مورد نظر خود را ست نماییم؟

  در بخش تنظیمات مدیریتی تنظیم لوگو و نمایه مشخص هست

  میتوانید “نمایه لوگین” را فعال یا غیرفعال کنید و با کلیک بر روی گزینه + “انتخاب نمایه ورود به سایت” تصاویر درج شده در صفحه اصلی پنل را تعیین نمایید. و همچنین برا لوگوی پنل و بنر کنار صفحه را تغییر دهید.

 • آیا ما میتوانیم در پنل نمایندگی درگاه بانکی تعریف نماییم که مبالغ خرید های پنل و یا شارژهای آنلاین کاربران مستقیم بحساب خودمان برود؟

  بله در بخش مدیریت و تنظیمات-تنظیمات مدیریتی در بخش تنظیمات ترمینال -مشخصات درگاه بانکی خود را ثبت نمایید.

  پس از ثبت درگاه در صورتی که کاربر قصد شارژ حساب کاربری خود را داشته باشد و شما دارای موجودی کافی باشید کاربر به ترمینال شما هدایت می شود . لازم به ذکر است اگر ترمینالی را در این بخش ثبت نکنید و یا موجودی شما برای شارژ حساب کافی نباشد کاربر به صورت خودکار به درگاه ما با عنوان “شارژ پیامک” متصل می گردد و سود شما محاسبه و به حساب کاربریتان واریز می گردد.

 • آیا کاربران من هم میتوانند کاربر ارائه کنند و برای آن ها بسته و تعرفه ایجاد نمایند؟

  کاربران شما میتوانند زیرکاربر داشته باشند ، شماره اختصاصی به ایشان بدهند و دسترسی زیرکاربران را تنظیم کنند ولی نمیتوانند بسته و تعرفه داشته باشند ، کاربران شما پنل نمایندگی ندارند که بتوانند درگاه اختصاصی داشته باشند یا کاربرانشان را مانیتور نمایند.

 • پنل کاربری پیامک

 • ویژگی خط خدماتی چیست؟

  با خطوط خدماتی می‌توانید پیامک های اطلاع رسانی خود را به مخاطبینی که تبلیغات خود را بسته اند نیز بفرستید.

 • منفی بودن حساب در سامانه به چه معنی است؟

  در صورتی که حساب شما منفی است بدان معنی است هنوز هزینه سرویس را پرداخت نکرده اید، برای این کار از طریق بخش “شارژ حساب” اقدام به شارژ نمایید، هزینه پرداخت شده تا مثبت شدن حساب هزینه سرویس است و پس از آن هر شارژی انجام شود، شارژ به حساب شما اضافه خواهد شد.

 • سامانه پیامکی یا پنل اس ام اس چیست ؟

  به سیستمی که به صورت تخصصی برای مدیریت، ارسال و دریافت پیام کوتاه طراحی شده و ابزارهای ایجاد، ارسال، دریافت و تحلیل پیام کوتاه را در اختیار مشترکین قرار می دهد، پنل یا سامانه پیامک می گویند.

 • در صورت انصراف از خرید آیا میتوانم پول خود را پس بگیرم ؟

  پنل پیامک آنقدر برایتان سود آور است که پس از یک بار استفاده دیگر به پس گرفتن حتی فکر هم نمی‌کنید؛ با این حال هزینه پرداختی تا 48 ساعت پس از خرید قابل برگشت است.

 • چه زمانی از شبانه روز میتوانم ثبت نام کنم ؟

  در هر زمان از 24 ساعت شبانه روز میتوانید ثبت نام کنید و پنل خود را فعال کنید .

 • چطور بفهمم سامانه پیامکی برای ما کاربردی است یا خیر ؟

  به سوال من پاسخ بدهید : کسب و کار دارید ؟ ارگان یا سازمان هستید ؟ هر جایی که تعدادی مخاطب با تعدادی موبایل وجود داشته باشد پنل پیامک برایتان کاربردی است .

 • جهت استفاده از سامانه نیاز به سخت افزار یا نرم افزار خاصی می باشد؟

  خیر، این سرویس کاملا تحت وب بوده و نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی سیستم عامل ندارد ، تنها نیاز به اینترنت و یک مرورگر به روز شده ( فایرفاکس ، گوگل کروم و … ) دارید.

 • تفاوت سامانه GSM با سامانه پیامکی چیست ؟

  1-مدت زمان ارسال پیامک متفاوت است.

  2-در GSM پیامک ها با تاخیر بیشتری به دست مخاطب میرسند.

  3-در پنل نیاز به سیمکارت ندارید.

 • بعد از ثبت نام، فعالسازی پنل پیامک چقدر زمان می برد؟

  بلافاصله پس از بارگذاری مدارک (تصویر کارت ملی یا شناسنامه جدید) در سامانه پیام کوتاه نیماد، پنل شما فعال خواهد شد.

 • آیا میتوان به گروه یا دسته خاص یا مثال با تفکیک جنسیتی پیام داد ؟

  بله، نیماد پیامک این امکان را به شما میدهد براساس سن ، منطقه جغرافیایی و و حتی شغلی که مخاطبانتان دارند به ایشان پیامک بفرستید.

 • آیا شما برای استفاده از پنل آموزش هم دارید ؟

  بله، برای هر مرحله استفاده از پنل ، اموزش تصویری قدم به قدم داریم .

 • آیا برای ثبت نام باید هزینه ای بپردازم ؟

  در سامانه نیماد پیامک پنل های با امکانات و تعرفه های متفاوت وجود دارد که از بین آن ها می توانید پنل مورد نظر خود را انتخاب نمایید. (مشاهده تعرفه ها)

 • آیا امکان ارتقاء پنل وجود دارد؟

  بله، جهت ارتقاء پنل خود به پنل های بالاتر لازم است از طریق سامانه پشتیبانی درخواست خود را ثبت نموده و پس از پرداخت مابه التفاوت، ارتقاء پنل انجام خواهد شد.

 • ارسال پیامک

 • هنگام افزودن شماره از بخش (افزودن شماره از طریق فایل) با خطایی با متن (در سرور خطایی رخ داده است ) مواجه میشوم

  فایل ضمیمه شده شما فرمول نویسی دارد و به همین دلیل خطا میدهد.
  هنگام بارگذاری فایل اکسل در سامانه از فرمول نویسی، استایل دهی و تغییرات خود داری نموده و مطابق فایل نمونه شماره ها را وارد نمایید.

  در بخش افزودن فایل، شماره‌ها می بایست به صورت اعداد لاتین درج شده باشد و
  فرمت آنها در اکسل number باشد.

 • سامانه من ارسال انجام نمیدهد دلیلش چیست؟

  جهت احراز هویت و برای فعال شدن بخش ارسال میبایست حتما تصویر کارت ملی و یک شماره کارت بانکی بنام شخص خریدار پنل در بخش ارسال مدارک ثبت گردد تا سامانه فعال و ارسال ها صورت پذیرد.

 • دلیل رد ارسال پیام و عدم تایید آن در سامانه چیست؟

  چنانچه متن پیامک شما ماهیت تبلیغاتی دارد و یا متن مربوطه مواردی دارد که جزء فیلترینگ خط خدماتی میباشد و شما برای ارسال آن از خطوط خدماتی استفاده نموده اید متن پیامک شما رد خواهد شد و ارسال خروجی نمیدهد. در اینجا میبایست خط تبلیغاتی را برای ارسال انتخاب نمایید.

 • در ارسال از نقشه نمایش نقشه امکان پذیر نیست

  اگر برای نمایندگی خود دامنه.ir تعریف نمودید، نقشه گوگل با این دامنه نشان داده نمی شود، در همین بخش ارسال از روی نقشه، کادر قرمز رنگی هست که نوشته شده در صورت بروز مشکل در بارگذاری نقشه از اینجا مجدد وارد پنل شوید. از آن قسمت مجدد لاگین کنید، نقشه قابل بارگذاری می شود.

 • چطور میتوانم به بلک لیست ها پیامک ارسال کنم؟

  راهکار ارسال به شماره های بلک لیست،استفاده از امکان ارسال سیم کارت میباشد. شما میتوانید پس از انجام ارسال و پایان یافتن ارسال ومشخص شدن بلک لیست ها، بر روی مشاهده در گزارش ارسال کلیک نموده و در فیلد “فیلتر نمایش” گزینه بلک لیست را انتخاب نموده که پس از آن گزینه ی ارسال دوباره به بلک لیست از طریق سیم کارت ظاهر خواهد شد؛
  بر روی این گزینه که کلیک نمایید به شماره های بلک لیست ارسال انجام میشود و گزارش آن جداگانه طی کد بالکی دیگر مشخص میشود. ضمن ذکر این نکته که تعرفه ارسال سیم کارت از ارسال پایه گران تر هست اما این مزیت را دارد که میدانیم به بلک لیست ها ارسال انجام میشود.

  البته توجه داشته باشید که ارسال از طریق سیم کارت فقط به تعداد بالای 2000 شماره تلفن ارسال می‌شود.

 • چرا ارسال پیامک در حالت فعال مانده و خروجی نمیدهد؟

  در موارد معدودی پیش می آید که بدلیل اختلال اپراتور پیامک فعال مانده و خروجی نمیدهد. در این صورت شما میبایست در بخش گزارشات ارسال بر بروی مشاهده کلیک نمایید و در پنجره باز شده گزینه توقف ارسال را بزنید که ارسال در حالت فعال مانده، انصراف داده شود. و مجدد ارسال خود را انجام دهید.مورد دیگر فعال ماندن پیامک و عدم خروجی دادن،عدم موجودی کافی برای انجام این ارسال میباشد.همانطور که در پروفایل شما تعرفه ها مشخص شده است برای برخی خطوط 5000 تعرفه برای ارسال به همراه اول وایرانسل متفاوت است پس احتمالا چون ارسال شما به مخاطبین ایرانسل هم بوده شاید به دلیل عدم شارژ کافی خروجی نداده است. و همچنین اگر فایل یا دفترچه تلفن مخاطبین شما به درستی بارگذاری نگردد هم پیامک خروجی نخواهد داد.

 • پس از اینکه شارژ را نقدا به حسابتان واریز کردم چه کنم؟

  چنانچه مبلغ شارژ را نقدی واریز کردید، از بخش شارژ حساب در نوار بنفش بالای صفحه اول سامانه گزینه کارت به کارت یا پرداخت بانکی را انتخاب کنید، سپس اطلاعات واریزی را وارد کرده تا درخواست شارژ شما ثبت و تایید شود.

 • آیا میتوان به گروه یا دسته خاصی پیام ارسال کرد؟

  بله نیماد پیامک این امکان را به شما میدهد براساس سن ، منطقه جغرافیایی و و حتی شغلی که مخاطبانتان دارند به ایشان پیامک بفرستید.