چگونه پیامک هدفمند ارسال کنیم؟

خانه » وبلاگ » پیام کوتاه » چگونه پیامک هدفمند ارسال کنیم؟
پیامک هدفمند

فهرست مطالب این محتوا

روزانه پیامک‌های تبلیغاتی زیادی ارسال می‌شود اما درصد کمی از آنها هدفمند به شمار میروند. اگر صاحب کسب و کاری هستید می توانید با ارسال پیامک هدفمند در کسب و کارتان سود آوری کنید. اما چگونه؟ اصلا پیامک هدفمند چیست؟ در این مقاله می خواهیم در مورد روش های ارسال پیامک هدفمند برای شما توضیحاتی ارائه دهیم تا با استفاده از آن شاهد رشد کسب و کارتان باشید. با ما همراه باشید…

پیامک هدفمند چیست؟

 پیامک هدفمند به پیامک هایی گفته می شود که با هدفی از قبل تعیین شده برای افراد خاصی ارسال می شود که این افراد مشتری های هدف کسب و کارتان به حساب می آیند.

مثلا فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه پوشاک زنانه هستید، مشتریان هدف شما خانم ها می باشند. بدین صورت ارسال پیامک بازاریابی در این مورد برای آقایان بیهوده به نظر می رسد! 

ارسال پیامک هدفمند

برای اینکه بخواهید پیامک هدفمند ارسال کنید، ابتدا باید مخاطب های خود را بشناسید و تبلیغات بدون برنامه ریزی انجام ندهید. 

ارسال پیامک

برخی از مشترکین همراه اول پیامک های تبلیغاتی را مسدود کرده اند که در اصطلاح به آن ها بلک لیست یا لیست سیاه گفته می شود. در این صورت شما چگونه می توانید ارسال هدفمند داشته باشید؟ برای رفع این مشکل تنها کافی است سامانه پیام کوتاه تهیه کنید و پیامک خود را به تمام شماره ها حتی بلک لیست ارسال کنید. 

برای ارسال پیام باید مخاطبان مورد نظر خود را شناسایی و دسته بندی کنید. براساس سن و جنسیت، مشاغل و اصناف، شهر و استان تا پیام خود را به آنها ارسال کنید. 

بانک مشاغل در پنل اس ام اس

بانک مشاغل در سامانه پیام کوتاه شامل مجموعه ای از شماره ها از مشاغل گوناگون می باشد که از طریق روزنامه ها، پرسشنامه های حضوری، اتحادیه ها، تبلیغات اینترنتی و.. جمع آوری شده است.

ارسال پیامک براساس مشاغل مورد هدف برای تبلیغات در کسب و کار هاست، که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود زیرا پیامک های تبلیغاتی خود را برای کسانی می فرستید که مطمئن هستید با نوع کسب و کار شما مرتبط هستند و پیامک شما خوانده می شود. 

اس ام اس

مثلا یک شرکت دارویی بیشتر باید با جامعه پزشکان ارتباط برقرار کند و یا کانون های تبلیغاتی با مغازه ها و فروشگاه ها بیشتر سرو کار دارند. 

با این روش پیامک های تبلیغاتی شما تنها به گروه مورد نظرتان ارسال می شود، نگران میزان خوانده شدن پیامک های تبلیغاتی خود نباشید، قطعا پیامک شما به دست تمامی مخاطبین مورد نظرتان حتی کسانی که پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند نیز خواهد رسید.

ارسال پیام براساس سن و جنسیت

برخی مشاغل مربوط به سن و جنس خاصی می شوند و مشتریان آن ها راگروه افراد خاصی تشکیل می دهند.

برای مثال تبلیغات سالن های زیبایی و تخفیف های زماندار مربوط به آن ها فقط مربوط به بانوان می شود و یا مخاطب پیامک های تبلیغاتی مربوط به آموزشگاه های کنکور محدود به یک سن خاصی می باشند.

ارسال پیام براساس سن و جنسیت

بدین صورت برای این نوع پیامک های تبلیغاتی هدفمند باید از سامانه پیامکی استفاده کنید که بتواند جامعه هدف شما را براساس سن و جنس مورد نظرتان انتخاب کند و پیامک هدفمند را برایشان ارسال کند.

چگونه به محدوده مورد نظرمان پیامک بفرستیم؟

شخصی را فرض کنید که در یک شهر کوچک ساکن است و کسب و کارش را اخیرا راه انداخته است برای اینکه از کار خود تبلیغ کند و علاقه مندان به این کار را مطلع کند می خواهد تبلیغات پیامکی انجام دهد. برای این کار می تواند از ماژول ارسال هدفمند سامانه پیامک استفاده کند و به جنسیت های مورد نظر خود که ساکن همان شهر مورد نظرش هستند پیام بفرستد و از هدر رفتن هزینه ها جهت تبلیغات جلوگیری کند.

برای این کار در ابتدا باید در پنل اس ام اس وارد بخش ارسال هدفمند شوید و شهر مورد نظر خویش را برای ارسال پیام انتخاب نمایید و سپس منطقه ی مورد نظر خود را از زیر مجموعه های باز شده ی آن شهر انتخاب کنید.

ارسال پیام براساس منطقه ی جغرافیایی برای کسب و کارهایی که کارشان محدود به محیط اطرافشان می شود و مشتریانشان از محدوده ی اطرافشان می باشد مانند سوپرمارکت ها، کارواش ها، خیاطی ها، کافی نت ها و .. کاربرد بیشتری دارد.

استفاده از ارسال هدفمند پیام یک ابزار تبلیغات به حساب می آید که یک گروه مخاطب خاص دارد و در تمام زمینه های فرهنگی، اقتصادی، علمی و.. با هر هدفی برای اطلاع رسانی به گروه مخاطبان صورت می گیرد.

برای اینکه ارسال هدفمند شما را به هدفتان برساند و کسب و کارتان را رونق بخشد لازم است یک پنل اس ام اس تهیه کنید که بیشترین امکانات را داشته باشد.

پنل اس ام اس

ارسال پیامک از روی نقشه

ما در گروه فناوری نیماد امکانات زیادی را در پنل اس ام اس آماده کرده ایم مانند ارسال از طریق کد پستی، ارسال پیام بر اساس جنسیت، ارسال از روی نقشه و …..

برای انجام این کار ابتدا شهر مورد نظرتان و سپس منطقه دلخواهتان را از روی نقشه انتخاب می‌کنید

با انتخاب منطقه مورد نظر تعداد شماره های ایرانسل و همراه اول در آن منطقه نمایش داده می‌شود که می‌توانید تعداد مورد نظر را از میان شماره های موجود انتخاب کنید و در نهایت بر روی دکمه ثبت کلیک کنید.

شما می توانید با کلیک بر لینک زیر پنل اس ام اس رایگان تهیه کنید و از خدمات و پشتیبانی ما استفاده نمایید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
آخـرین خبـرها و اطلاعیه‌ها
خبــر نـامه

با عضویت در خبرنامه، علاوه بر دریافت مطالب آموزشی، از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها مطلع می‌شوید.