بهترین زمان ارسال پیام های تبلیغاتی

خانه » وبلاگ » پیام کوتاه » بهترین زمان ارسال پیام های تبلیغاتی
پیامک زماندار

فهرست مطالب این محتوا

یکی از اصول و جزئیات بازاریابی پیامکی که می تواند تأثیر بسزایی در کسب و کارها داشته باشد این است که با یک زمان بندی صحیح بتوانید پیامک ارسال کنید و بدین صورت بر روی مشتریان خود تأثیر بیشتری بگذارید و برای کسب و کارتان نیز سودآوری کنید. مهم است که بدانید چه زمانی، چه ساعتی و یا چه روزی پیامک تبلیغاتی خود را ارسال نمایید. 

بنابراین بهترین زمان برای ارسال یک پیامک چه موقع می باشد؟ پاسخ به این سؤال به مخاطب مورد نظرتان بستگی دارد.

شناخت مخاطب

تعیین بهترین زمان ارسال پیامک های تبلیغاتی با توجه به نوع کسب و کارتان صورت می گیرد.

برای مثال یک رستوران برای تبلیغ باید زمان ارسال پیامک های خود را نزدیک به وعده های غذایی انتخاب کند. دریافت تبلیغ یک رستوران در ساعات ابتدایی روز برای مخاطبین احتمالا جذابیتی نخواهد داشت و یا فردی که قصد تبلیغات شرکت خدماتی برای منازل را دارد بهتر است روز و زمان ارسال پیامک خود را در زمانی نزدیک به تعطیلات مثلا عید نوروز انجام دهد.

همچنین آخر هفته ها زمان مناسب تری برای پیامک های تبلیغاتی سینما، شهربازی، تئاتر و .. می باشد.

- بهترین زمان ارسال پیام های تبلیغاتی

بنابراین زمانبندی یک عامل مهم در تأثیر گذاشتن بازاریابی پیامکی است. پس پیامک های بازاریابی خود را در زمان هایی ارسال کنید که پیشنهاد مطرح شده در پیامک بیشتر از هر زمانی مشتری را جذب خود کند و باعث شود که به پیشنهادات شما فکر کند، بدین صورت فروشتان را افزایش دهید.

چه زمانی برای ارسال پیامک در طول روز مناسب است؟

اگر پیام خود را در زمان مناسبی ارسال کنید از مزایای آن بهره مند می شوید، در غیر این صورت نمی توانید با مشتریانتان درست ارتباط برقرار کنید شاید آن ها از دست نیز بدهید.

انتخاب زمان ارسال پیامک بستگی به متن پیامتان دارد، اگر قصد ارسال یک پیام بازاریابی عمومی دارید نیاز نیست آن را در زمان خاصی برای تبلیغات ارسال کنید.

ساعت 10 صبح تقریبا زمان مناسبی برای ارسال است. سعی کنید از ساعت 9 شب به بعد پیامک تبلیغاتی ارسال نکنید، چرا که مخاطبان با دیدن پیامتان خرید را به فردای آن روز میسپارند و احتمالا فردا صبح فراموش خواهند کرد، بنابراین از ارسال پیام سودی نخواهید برد.

ارسال پیامک

اگر می خواهید با پیامک یک زمان را برای مخاطب خود ارسال کنید و زمان ملاقات را به وی یادآوری کنید، بهتر است 24 ساعت قبل از قرار ملاقات پیامک به صورت مستقیم به مشتری ارسال نمایید و زمان و سایر جزئیات را به وی یادآوری کنید.

مؤدبانه رفتار کنید

برای ارسال پیام خودتان را جای مخاطبتان بگذارید. صبح زود و یا دیر وقت زمان مناسبی برای ارسال اس ام اس نیست.

- بهترین زمان ارسال پیام های تبلیغاتی

به این فکر کنید که چه زمانی مشتری مورد نظرتان به تماس تلفنی اش پاسخ می دهد. عملکرد پیام مشابه تماس تلفنی است اگر در زمان نامناسبی پیامک ارسال کنید مخاطب همان حس بدی را پیدا می کند که در زمان نامناسب با وی تماس گرفته شود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
آخـرین خبـرها و اطلاعیه‌ها
خبــر نـامه

با عضویت در خبرنامه، علاوه بر دریافت مطالب آموزشی، از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها مطلع می‌شوید.