پنل پیامکی چیست؟ یک ابزار عالی برای جذب و وفادارسازی مشتری

قبل از اینکه بگوییم پنل اس ام اس چیست؟ به اطرافمان نگاه کنیم، ما در دنیایی مدرن،زندگی می کنیم و به واسطه تکنولوژی از امکاناتی استفاده می کنیم که در گذشته، قابل تصور نبود. تاجری که چند قرن پیش برای انجام معامله ای به سرزمینی دیگر، سفر می کرد و تنها چند ماه طول می کشید تا به مقصد برسد، تصوری از تجارت مدرن امروز و زندگی در دنیای هواپیماها، کامپیوتر و لپ تاپ ها و گوشی های هوشمند نداشت.
بعضی از نیازهای ما انسان ها، همیشگی است و انتقال پیام، یک نیاز مهم، از گذشته تا حال بوده است. در زمان قدیم، برای رساندن پیام ها به یکدیگر از دود آتش، پرندگان، انسان های تیزپا و …. استفاده می کردند، با پیشرفت جوامع، چاپارخانه‌ها، نامه ها را ارسال کردند. این موارد برای ما که دنیا را بدون تلفن، موبایل و اینترنت نمی‌توانیم به یاد بیاوریم، عجیب به نظر می‌آید.
اینترنت و راه‌های ارتباطی مدرن از مهم‌ترین تفاوت‌های دنیای امروز با گذشته است. یکی از این راه‌ها، ارسال پیامک است، برای برقراری ارتباطی سریع و حرفه‌ای در سطح گسترده، می‌توان از پنل پیام کوتاه یا همان سامانه پیامکی بهره برد. استفاده صحیح از پنل پیامکی، می‌تواند کسب و کارمان را رشد بدهد، فروش‌مان را چند برابر کند و مدیریت مشتری را برای‌مان هدفمند و جذاب کند.

پنل پیام کوتاه


در ادامه به معرفی پنل پیامک می‌پردازیم تا به‌طور کامل با این ابزار مفید و کاربردهایش، آشنا شوید، با استفاده از آن، جذب و حفظ مشتری برایتان آسان شود و کسب و کارتان به معنی واقعی پیشرفت کند؛ سامانه پیام کوتاه، راه جذاب و بسیار ساده‌ای برای معرفی کار شماست.


پنل پیامک چیست؟
اگر بخواهیم به تمام دانشجوهای یک دانشگاه پیامک بدهیم، مثال بخواهیم روز دانشجو را تبریک بگوییم، آیا باید موبایل‌مان را برداریم و به تک تک آنها پیام بفرستیم؟ فرض کنیم بتوانیم این کار را انجام دهیم، اما حداقل هفته ها طول می‌کشد تا بتوانیم به همه پیامک بفرستیم، پس چاره چیست؟ در مواردی مانند این، بهترین کار استفاده از پنل پیامک است.
پنل پیامک یا پنل SMS ، یک نرم‌افزار است که در فضای اینترنت قرار دارد و با استفاده از آن می‌توانیم، پیامک انبوه ارسال کنیم و مشتریان یا کاربران را مدیریت کنیم. برای استفاده از پنل پیامک، نیازی به نصب هیچ نرم افزاری نیست؛ چرا که پنل پیامک، تحت وب است و با مرورگر گوشی، لپ‌تاپ و کامپیوتر به آسانی می‌توانیم از آن استفاده کنیم؛ البته بدیهی است که به اینترنت نیز باید متصل باشیم. برای ارسال پیامک انبوه، می‌توانیم از روشهای مختلفی استفاده کنیم یا به شماره‌هایی که خودمان از مشتری‌ها یا مخاطبان‌مان داریم، پیامک ارسال کنیم یا اینکه از امکانات ارسال پیام استفاده کنیم، مثلا بر اساس نقشه گوگل، کدپستی، سن مخاطبان، جنسیت مخاطبان و … پیامک ارسال کنیم. پنل پیامک به اطلاع رسانی و بازاریابی ما سرعت می‌بخشد و باعث می‌شود در وقت و انرژی مان، صرفه جویی کنیم.

آیا من هم به پنل پیامک نیاز دارم؟
موبایل یا تلفن همراه، وسیله‌ای است که هر فردی از هر طبقه اجتماعی به آن دسترسی دارد و این ابزار تکنولوژی همانگونه که از نامش پیداست ، در هر مکانی، همراه ماست. بازاریابی با موبایل، بستر خیلی خوبی برای معرفی کسب و کارمان است. بازاریابی پیامکی از مهم‌ترین استراتژی‌های بازاریابی در دنیاست و هر کسب و کاری که بخواهد خدمات و
تبلیغات خود را به آسانی و با هزینه پایین معرفی کند، می تواند از آن استفاده کند.
پنل اس ام اس، پیکی است که در خدمت شماست و با استفاده از آن می توانید مطمئن باشید که خدمات و تبلیغاتتان با صدایی رسا به گوش مشتریان می رسد. اگر احساس می کنید می خواهید کسب و کارتان، رشد بیشتری داشته باشد؛ پس در استفاده از پنل پیامک تردید نداشته باشید. همانگونه که آدمی به خوراک، پوشاک و مسکن نیاز دارد، یک کسب و کار نیز به معرفی و تبلیغات و به ویژه بازاریابی مقرون به صرفه و مفیدی چون پنل پیامکی نیاز دارد و بدون آن حیاتش ادامه پیدا نمی کند.
با پنل پیامک می‌توانید، با ارسال پیامک‌های تبریک تولد، اطلاع رسانی تخفیف و جوایز و … به‌ مشتریان، وفاداری آنها را جذب کنید و ارتباطی عالی و همیشگی را شکل دهید.

سامانه پیامکیتفاوت پنل های پیامکی با یکدیگر چیست؟
نیماد پیامک، چهار پنل پیام کوتاه کاربری را به مخاطبان پیشنهاد می‌دهد؛ پنل کاربری پایه، پنل کاربری استاندارد، پنل کاربری ویژه و پنل سازمانی. شاید برایتان سوال پیش بیاید که تفاوت پنل ها در چیست؟ پنل های پیامک، در امکاناتی که ارائه می دهند با یکدیگر فرق دارند و به این دلیل، قیمت های متفاوتی با یکدیگر دارند. به طور مثال امکاناتی مثل
وبسرویس، در پنل کاربری پایه وجود ندارد. برای آشنایی بیشتر با امکانات پنل ها، می توانید وارد صفحه تعرفه پنل پیامکی شوید و امکانات آنها را با هم مقایسه کنید.

مسیر استفاده از پنل اس ام اس را ببینیم

برای اینکه از پنل پیامکی نیماد استفاده کنیم، ابتدا با مسیر بسیار کوتاه و ساده آن، آشنا شویم تا به آسانی از این امکان عالی بهره ببریم. برای استفاده از سامانه پیامکی نیماد، ابتدا باید در سایت نیماد پیامک، ثبت‌نام و پنل مناسب نیازمان را انتخاب کنیم، پس از ثبت نام، بلافاصله، نام کاربری و رمز عبور برایمان ارسال می‌شود. با تکمیل احراز هویت، می توانیم پیامک انبوه یا تکی با انتخاب کاربر ارسال کنیم. در هر مرحله، اگر سوال یا ابهامی داشتید، تیم مشاوران نیماد پیامک، پاسخگوی سوالات شماست.

پنل پیامکی - پنل پیامکی چیست؟ یک ابزار عالی برای جذب و وفادارسازی مشتری
با پنل پیامکی، می‌توانیم ارتباطی دو طرفه با کاربران برقرار کنیم و برای این کار نیاز به آشنایی با خطوط مختلف داریم، برای ارسال پیامک انبوه با توجه به نیاز، از خطوط مختلفی استفاده می‌شود، در بخش بعد با خطوط ارسال پیام آشنا می‌شویم.

خطوط پیامکی؛ گام اول ارسال پیامک
تا اینجا بخشی از مسیر جذاب پنل را با هم طی کردیم، پس از اینکه پنل پیامک مناسب را انتخاب کردیم، باید خط مناسب با نیازمان را از اپراتور تهیه کنیم تا بتوانیم به کاربران، پیام ارسال کنیم. خطوط پیامکی، شماره‌هایی هستند که اپراتورهای مختلف، برای ارسال پیامک استفاده می‌کنند. خطوط از نظر سرعت ارسال، گزارش ارسال، بازگشت هزینه پیامک‌های ارسال نشده و نحوه ارائه خط اختصاصی با هم تفاوت دارند. در بخش بعدی خط‌ها را به تفکیک معرفی می‌کنیم. از نظر کاربرد، خط‌ها به دو نوع خط تبلیغاتی و خدماتی تقسیم می شوند اّما از نظر ماهیت، خط‌ها به طور کلی، دو نوع خط عمومی و اختصاصی دارند.

با خط عمومی در جاده یکطرفه حرکت کنیم
خط عمومی خطی است که کاربران به طور مشترک از آن استفاده می‌کنند، با خط عمومی فقط می‌توانیم به مخاطبان، پیام ارسال کنیم و چون این خط اشتراکی است، نمی‌توانیم پیام آنها را دریافت کنیم، پس این خط‌ها یک طرفه هستند. به طور مثال سر شماره های 1000 و 9000 به صورت پیش فرض در پنل نیماد، برای خطوط عمومی اضافه می شوند.

پنل پیامکی - پنل پیامکی چیست؟ یک ابزار عالی برای جذب و وفادارسازی مشتریخط اختصاصی چیست؟
کسانی که آشنایی کامل با پنل اس‌ام‌اس ندارند، شاید فکر کنند ارسال پیامک انبوه، یک طرفه است و نمی‌توان پیامک کاربران را متقابل دریافت کرد. اما این قابلیت در پنل پیامک وجود دارد که پیامک مخاطبان را نیز بتوان دریافت کرد؛ با خط اختصاصی می‌توانیم صدای کاربران یا مشتریان‌مان را بشنویم، از پیشنهادات و انتقادات آنها استفاده کنیم و نظرسنجی و یا مسابقه برگزار کنیم و به طور کلی ارتباطی قوی و پایدار ایجاد کنیم.
خط اختصاصی، سرشمارهای هست که هم قابلیت ارسال و هم قابلیت دریافت پیام دارد و مخصوص خود کاربر است. یعنی برخلاف خط عمومی، تنها یک کاربر می‌تواند از این خط پیامک ارسال کند و این خط به طور ویژه، متعلق به یک کاربر است. خط‌های اختصاصی پس از فعال شدن، به صورت پیش فرض ماهیت تبلیغاتی دارند. از همه اپراتورها، می‌توان خط اختصاصی دریافت کرد.
پس از خرید خط اختصاصی، کاربر می‌تواند در صورت داشتن شرایط، خط خود را خدماتی کند و سپس پیام‌ها به همه مخاطبان، حتی کسانی که تبلیغات خود را بستند یا به اصطلاح بلک لیست هستند، ارسال خواهد شد.
خبر خوب این است که در بعضی از بسته های پنل پیامکی نیماد، خط اختصاصی رایگان است و بدون پرداخت هزینه، می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر از خطوط اختصاصی، می‌توانید مقاله تعریف خط اختصاصی و نحوه ی خرید آن را مطالعه کنید.


خط خدماتی چیست و چه تفاوتی با خط تبلیغاتی دارد؟
تا به حال به پیامک‌هایی که توسط اپراتورها به گوشی همراه‌تان ارسال میشوند، دقت کرده اید؟ بعضی از این پیام‌ها، در حال معرفی محصولی هستند و قصد دارند شما را به خرید، ترغیب کنند، برخی دیگر نیز سعی دارند شما را از مسئله‌ای، مطلع کنند.
دسته اول، پیامک‌های تبلیغاتی هستند که سعی در فروش محصولی دارند. زمانی که استفاده از پیام تبلیغاتی زیاد شد، برخی از کاربران که از دریافت پیام‌های افراطی کلافه شده بودند، دریافت پیامک از اپراتورها را مسدود کردند، در این شرایط پیامک‌های مهم، مانند تاریخ پرداخت قسط و…را نیز دریافت نمی‌کردند.
خط خدماتی تدبیری است که برای حل این مسئله به کار برده‌اند. با استفاده از خط خدماتی، پیامک‌های اطلاع رسانی حتی به مخاطبانی که بلک‌لیست خود را فعال کرده اند، نیز ارسال می‌شود. البته این نکته نیز مهم است که با با این خط، تنها پیام های اطلاعیه، تبریک تولد و… می‌توان ارسال کرد و ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با خط خدماتی امکانپذیر نیست.

پنل پیامکی - پنل پیامکی چیست؟ یک ابزار عالی برای جذب و وفادارسازی مشتریچگونه می‌توانم از خط خدماتی استفاده کنم؟
برای استفاده از خط خدماتی می‌توان خط‌های عمومی و اختصاصی را با ایجاد درخواست و ثبت تعهدنامه در بخش پشتیبانی پنل، خدماتی کرد، بعضی از خط‌ها از ابتدا ماهیت خدماتی دارند و در همان زمان ثبت‌نام خط به راحتی میتوان از آن استفاده کرد. خط‌های اختصاصی تبلیغاتی را نیز، با تکمیل تعهدنامه می‌توان خدماتی کرد. روند خدماتی کردن خط‌های سامانتل و 9000 آسان‌تر از خط‌های عمومی است. شما در هر مرحله از روند خدماتی کردن خطوط می‌توانید از راهنمایی مشاوران نیماد پیامک استفاده کنید و بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب را داشته باشید.

مروری بر آنچه با شما در میان گذاشتیم
پنل پیامکی یک نرم‌افزار در فضای اینترنت است که امکان ارسال پیامک انبوه متنی و صوتی را برایمان فراهم می‌کند و با آن می‌توانیم ارتباطی عمیق را با مخاطب‌مان برقرار کنیم، پنل پیامکی اطلاع رسانی و بازاریابی ما را سرعت می‌بخشد و مشتریان بیشتری را جذب کارمان می‌کند. با خط‌های عمومی می‌توانیم فقط پیام انبوه ارسال کنیم اما خط اختصاصی این امکان را به ما می‌دهد که پیامک‌ها و بازخورد مخاطبانمان را نیز دریافت کنیم. با خط تبلیغاتی فقط می‌توانیم پیامک تبلیغ بفرستیم اما با استفاده از خط خدماتی پیامک‌ها به خطوط بلک لیست نیز ارسال می‌شوند، محتوای خط خدماتی میتواند اطلاع رسانی، تبریک تولد و هر آنچه که ماهیت تبلیغ ندارد، باشد. با ثبت نام پنل پیامک نیماد، میتوانید از انواع خطوط استفاده کنید و بازاریابی جذاب پیامکی را تجربه کنید. فراموش نکنید، شما لیاقت انتخاب مناسب ترین و بهترین پنل پیام کوتاه را دارید.
در هر مرحله که احساس کردید نیاز به راهنمایی کارشناسان نیماد دارید، با شماره زیر تماس بگیرید. (03491012460 داخلی 203)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
آخـرین خبـرها و اطلاعیه‌ها
خبــر نـامه

با عضویت در خبرنامه، علاوه بر دریافت مطالب آموزشی، از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها مطلع می‌شوید.