چرا از ارسال پیامک تبلیغاتی نتیجه نگرفتم؟

خانه » وبلاگ » تبلیغات پیامکی » چرا از ارسال پیامک تبلیغاتی نتیجه نگرفتم؟
ارسال پیامک تبلیغاتی

فهرست مطالب این محتوا

یکی از سؤالاتی که بسیاری از کاربران دارند این است که چرا تبلیغات پیامکی که انجام دادند تأثیری نداشته و به‌اصطلاح عامیانه « زنگ خور » نداشته‌اند؟ برای پاسخ به این سؤال توجه شما را به موارد زیر جلب می‌کنیم. اما قبل از مطالعه این موارد، باید دانست که این راهکارها در راستای بهبود کیفیت ارسال پیامک  می‌باشد و نمی‌توان با قاطعیت روشی را ارائه داد که نتیجه‌بخش باشد. باید بدانیم که تبلیغات یک سرمایه‌گذاری است و باید انتظار عقلایی از ارسال‌هایمان داشته باشیم.

۱- انتظار تأثیر زود هنگام از تبلیغات پیامکی نابجاست

برای توضیح بیشتر شما را با مثالی آشنا می‌کنم. به‌عنوان نمونه حدود دو سال پیش در حوزه طراحی وب‌سایت پیامک تبلیغاتی ارسال کردم اما نه‌تنها بلافاصله نتیجه‌ای نگرفتم بلکه تا دو سال بعد نیز بازخوردی نداشتم. در این سالها نیز هیچ تبلیغاتی در این خصوص انجام ندادم. اما بعد از دو سال از همان صنفی که برایش پیامک ارسال کردم با من تماس گرفتند و سفارش دادند. پس می‌بینیم که نباید از تبلیغاتمان انتظار زودهنگام داشته باشیم ، چه‌بسا این تبلیغات موجب افزایش مشتریانمان در آینده باشد.

۲- تعداد ارسال‌های موفق را در نظر بگیرید

گاهی پیش می‌آید که تبلیغات پیامکی ما به تمام شماره‌هایی که برای آنها ارسال پیامک انجام دادیم نرسیده است. چرا که بسیاری از این افراد در لیست سیاه مخابراتی هستند و پیامک را از شما دریافت نمی‌کنند. تجربه نشان داده بین ۴۰ تا ۷۰ درصد شماره‌ها در لیست سیاه مخابراتی هستند و پیامک به آنها نمی‌رسد. (مگر با روش خاص ارسال به بلک لیست) لذا باید توجه کنیم که چه تعداد افرادی پیامک را دریافت کردند و انتظارمان متناسب با میزان دریافتی‌ها باشد.

۳- ارسال پیامک تبلیغاتی نیاز به تکرار دارد

حتماً برای شما هم پیش‌آمده که پیامک‌های تبلیغاتی زیادی از یکی از فروشگاه‌ها دریافت کنید ولی توجهی به آن نکرده‌اید. اما بعد از گذشت مدتی و دریافت پیامک‌های بعدی از آن فروشگاه به این نتیجه می‌رسید که یک‌بار به آن فروشگاه مراجعه کنید و ببینید که تبلیغاتشان صحت دارد یا خیر؟ پس اگر فروشگاه مذکور همان یک‌بار ارسال انجام می‌داد حتماً به سراغش نمی‌رفتید و این تکرار در ارسال موجب شد توجه شما جلب شود. یک یا دو بار ارسال پیامک، نتیجه چندانی نمی‌تواند داشته باشد بلکه این تداوم و تکرار در ارسال است که موجب نتیجه‌بخش شدن تبلیغات می‌گردد.

۴- در متن پیامک و محصول موردنظرتان جذابیت ایجاد کنید

به این نکته توجه داشته باشید که باوجود انبوه پیامک‌های تبلیغاتی، چیزی که می‌تواند شما را منحصربه‌فرد کند، یک متن هوشمندانه در کنار خاص بودن محصول یا خدماتی است که برای آن تبلیغات می‌کنید. اگر محصول یا خدمت شما تکراری باشد و جذابیت خاصی در آن ایجاد نکنید، یا متن پیامک ارسالی ترغیب‌کننده نباشد، قطعاً از ارسال پیامک نمی توانید انتظار بازخورد مناسبی داشته باشید.

۵- جامعه هدف را صحیح انتخاب کنید

اگر بخواهید بازخورد مناسبی از تبلیغات خود داشته باشید باید بدانید که چیزی که می‌خواهید برایش تبلیغ کنید برای چه کسانی مفید است؟ قطعاً همه افراد نمی‌توانند جامعه هدف شما باشند. اگر محصول یا خدمات شما برای صنف خاصی مفید باشد به آن صنف ارسال کنید و یا اگر شماره‌هایی از لیست مشتریان خود دارید حتماً آنها را مطلع سازید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
آخـرین خبـرها و اطلاعیه‌ها
خبــر نـامه

با عضویت در خبرنامه، علاوه بر دریافت مطالب آموزشی، از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها مطلع می‌شوید.