آشنایی با ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تب داغ بازاریابی اینترنتی باعث شده است تا هرکسی در این بازار شام مدعی تخصص شود. دراین‌بین آنچه بیشتر از همه سروصدا دارد و هرکسی که از مادرش قهر می‌کند به سراغ آن می‌رود، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی و فروش از طریق ایمیل است… .

در میان ابزارهای مختلفی که برای یک کمپین تبلیغاتی وجود دارد می‌توان گفت ایمیل مارکتینگ یکی از ارزان‌ترین ابزارهاست و به دلیل همین ارزان بودن باعث شده است که توجه کمتری به مشخصات فنی و اصولی آن شود و بعضاً به‌صورت  کاملاً غیراصولی استفاده می‌گردد و این امر متأسفانه باعث ایجاد اسپم‌ها و ضربه به برند می‌شود.

تعریف ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ به فرآیند ارسال پیام‌هایی باهدف فروش کالا یا خدمات به افراد از طریق ایمیل گفته می‌شود.. بسته به میزان دانش فرد ارسال‌کننده، ایمیل می‌تواند ۱. صرفاً تبلیغاتی باشد. ۲. علمی-تبلیغاتی باشد. ۳. تفریحی-تبلیغاتی باشد.

ایمیل مارکتینگ چه چیزی نیست؟

اسپم. بله به همین سادگی. ایمیل مارکیتنگ به معنای ارسال اسپم نمی‌باشد و منظور از اسپم، ارسال ایمیل‌های تجاری ناخواسته می‌باشد. پس وقتی در حال ارسال ایمیل تجاری به فرد یا افرادی هستید که آن‌ها شخصاً اجازه ارسال چنین ایمیل‌هایی را به شما نداده‌اند، درواقع دارید اسپم ارسال می‌کنید.

اسپمرها (کسانی که اسپم ارسال می‌کنند) همان مدعیان تخصصی هستند که بیشترین سوءاستفاده را از بازار بی‌دروپیکر اینترنت ایران کرده‌اند. این افراد با انواع و اقسام روش‌ها، ایمیل‌های کاربران را از سطح سایتهای مختلف جمع‌آوری کرده، نسبت به ارسال خودسرانه انواع ایمیل‌های تبلیغاتی اقدام می‌کنند که نتیجه‌ای جز بدبین کردن کاربر اینترنت به این محیط و کسب‌وکارهای آنلاین ندارد.

چطور ایمیل مارکتینگ را به شکل صحیح انجام دهیم؟

همان‌طور که در بالا عنوان شد، کسانی که مبادرت به ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی ناخواسته می‌کنند تنها به پیکره‌ی بیزینس های آنلاین ضربه وارد می‌کنند و کار آن‌ها سودی برای این دست از کسب‌وکارها ندارد. اما مسلماً به دنبال راهی برای استفاده صحیح از این استراتژی بازاریابی اینترنتی هستید.

مهم‌ترین اصل در ایمیل مارکتینگ، این است که دریافت‌کننده ایمیل، شخصاً به شما اعلام کرده باشد که می‌خواهد از شما ایمیل دریافت کند. مثلاً با عضویت در خبرنامه سایت شما، با عضویت در فید سایت شما، با ارسال ایمیل به شما، عضویت در گروه سایت شما و یا هر روش دیگری. در این حالت ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی هیچ ایرادی نداشته و چنانچه با روش درست پیاده شود می‌تواند به سوددهی شما منجر گردد.

برای انجام صحیح ایمیل مارکتینگ، حتماً نیاز به استفاده از روش‌هایی برای ترغیب بازدیدکننده سایت یا بلاگ خود به دادن آدرس ایمیلش به شما، دارید. مثلاً می‌توانید یک هدیه مثل یک کتاب الکترونیک را به وی بدهید البته به این شرط که ایمیل خود را ثبت کند یا … .

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ارسال پیامک از CRM
پیام کوتاه

کاربرد ارسال پیامک از CRM

در پنل پیامکی نرم افزار سی آر ام میتوانید برای گروه خاصی از مشتریان یا کارمندان سازمان خود به صورت دسته جمعی پیام کوتاه بفرستید.

افزونه whmcs

به اطلاع می رساند در راستای بروزرسانی افزونه‌ها، ماژول بروز شده و اختصاصی پیامک  whmcs  با قابلیت تایید شماره به همراه راهنما در قسمت خدمات

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch