کمپین ایمیل مارکتینگ خود را از طریق پنل پیام کوتاه راه اندازی کنید

خانه » وبلاگ » ایمیل مارکتینگ » کمپین ایمیل مارکتینگ خود را از طریق پنل پیام کوتاه راه اندازی کنید

فهرست مطالب این محتوا

ایمیل مارکتینگ

پیش از شروع این بحث لازم است یک تعریف مختصر از ایمیل مارکتینگ و بازاریابی پیامکی به شما ارائه دهیم تا اگر نمی‌دانید ایمیل مارکتینگ چیست ابتدا آنرا بفهمید و سپس ادامۀ بحث را با هم پیش ببریم

ایمیل مارکتینگ چیست؟

هنگامی که یک کسب ‌و‌کار جهت ترویجِ محصول یا خدمات خود، پیغامی تجاری با استفاده از پست الکترونیکی به گروهی از افراد می‌فرستد اصطلاحا می‌گوییم ایمیل مارکتینگ انجام داده است.
در حقیقت ایمیل مارکتینگ به هدف تقویت ارتباط شما با مشتریان فعلی و یافتن مشتریان جدید است.
این ایمیل‌ها معمولاً محتوای تبلیغاتی، ترویجی، پیشنهادی و … دارند. واضح است که ایمیل مارکتینگ یکی از انواع بازاریابی حساب می‌شود.

بازاریابی پیامکی

به طور خیلی مختصر باید بگوییم که هنگامی که کسب و کار شما برای معرفی و تبلیغات از طریق پنل پیام کوتاه،پیامک انبوه ارسال میکند، اصطلاحا بازاریابی پیامکی انجام داده است.
بازاریابی پیامکی شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد و تصور کنید که ارسال پیامک راحت است و شما نیاز به هیچ آموزشی ندارید.
اگر چنین است کاملا در اشتباهید و با این اطلاعات محال است بتوانید یک کمپین موفق بازاریابی پیامکی به راه بیاندازید.

اما حالا وقت آن است که ببینیم چگونه دو روش ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ را با هم ترکیب کنیم و بهترین نتیجه را بگیریم. کافی است تا آخر این مقاله با من همراه شوید.

3 روش فوق‌العاده برای ترکیب بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ

اگر هنوز خبرنامۀ پیامکی برای خود راه نینداخته‌اید، ابتدا لازم است یک خبرنامۀ پیامکی برای خود ایجاد کنید و سپس به ادامه این مراحل بپردازید.

1- وقتی بخواهید ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ شما هر دو یک چیز را تبلیغ کنند

همانطور که می‌دانید نرخ باز کردن ایمیل بسیار بسیار پایین‌تر از پیامک است. (چیزی حدود 11 درصد) در مقابل پیامک با نرخ باز شدن حدود 98% بالاترین نرخ بازشدن را در میان تمام روش‌های ممکن دارد.
پس شما می‌توانید از این قابلیت فوق‌العادۀ پیامک برای ترغیب کردن مشتریان به باز کردن ایمیل‌هایتان استفاده کنید.
اما برای اینکه در بهینه‌ترین حالت بتوانید اینکار را انجام دهید، بهتر است به روش زیر عمل کنید

 • ابتدا ایمیل تبلیغاتی خود را برای مخاطبانتان ارسال کنید   
 • به مشتریان خود چند روز فرصت بدهید تا ایمیل شما را باز کنند
 • مشخص کنید که چه کسانی ایمیل‌های شما را باز نکردند. یک بخش جدا برای این دسته از مشتریان خود در خبرنامۀ پیامکی خود ایجاد کنید.
 • حالا تنها برای این دسته از مشتریان که ایمیل‌های شما را باز نکردند، یک پیامک ارسال کنید و از آنها بخواهید که ایمیل شما را باز کنند.

اینکار دو مزیت اساسی دارد. اول اینکه پیامک شما توسط تعداد زیادی از مشتریانتان خوانده می‌شود.
مزیت دوم این است که برای یک تبلیغ لازم نیست دوبار هزینه کنید؛ هم هزینۀ بازارایابی پیامکی را بپردازید هم ایمیل مارکتینگ

2- وقتی بخواهید ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ مجزا عمل کنند

بهترین استراتژی تبلیغات برای شما استراتژی است که متناسب با ابزارهای مختلف، کمپین‌های متفاوت طراحی کند. ایمیل بهترین پلتفرم برای شماست که شرکت خود را به مشتریان معرفی کنید و خدمات و آموزش‌های لازم را به مشتریانتان بدهید. در حالی که پیامک عموما زمانی به کار می‌آید که شما یک فروش ویژه، حراجی خاص یا برنامه‌ای خاص دارید که در یک زمان مشخص قرار است انجام شود.

اما دقت کنید که با پیامک های مکرر موبایل‌های کاربرانتان را بمباران نکنید. چرا که پیامک از ایمیل شخصی‌تر است و با ارسال مکرر پیامک‌های تبلیغاتی مشتریان شما احساس می‌کنند که به حریم شخصی‌شان تجاوز کرده‌اید. اما در مورد ایمیل این اتفاق نمی‌افتد. شما می‌توانید بارها و بارها برای مشتریان ایمیل ارسال کنید و خدمات متنوع خود را برای آنها توضیح دهید. حالا چگونه ارسال ایمیل تبلیغاتی را با پیامک ترکیب کنید؟

توجه

قبل از اینکه پیامک تبلیغاتی خود را برای اعضای خبرنامه ارسال کنید، دیتابیس خود را به طور کامل بررسی کنید، و ببینید کدام دسته از مشتریان شما ایمیل هایشان را باز می کنند.

 • خبرنامۀ پیامکی خود را بر اساس اینکه ایمیل شما را باز می‌کنند یا نه دسته‌بندی کنید
 • برای آن دسته از مشتریان که ایمیل شما را باز نمی‌کنند، پیامک ارسال نکنید، به جای این سعی کنید که برای آنها یک پیامک انگیزشی بفرستید و از آنها بخواهید ایمیل‌های شما را باز کنند. مثلا می‌توانید با یک ایمیل آنها را به کمپین ایمیل مارکتینگ خود دعوت کنید و در ازای آن یک خدمت رایگان به آن ها ارائه دهید.
 • برای اعضای فعال خبرنامۀ ایمیلی پیشنهادات لحظه‌آخری و تخفیف‌های ویژه را پیامک کنید

یکی از مهم‌ترین نکات برای یک کمپین تبلیغاتی موفق شناخت مشتریان و تفکیک درست آنهاست.
یک بازاریابی خوب عادت‌ها، نیازها و علایق مخاطبان را در نظر می‌گیرد و متناسب با آن تبلیغ می‌کند.
همین اصل است که باعث می‌شود مشتریان شما را دوست داشته باشند و به تبلیغات شما اهمیت دهند

3- زمانی که بازاریابی ایمیلی و تبلیغات پیامکی با هم وارد تعامل می‌شوند

اگر مسیر تبلیغات درستی در پیش بگیرید و جذاب باشید، به تدریج مشتریانی پیدا می‌کنید که به تبلیغات شما علاقه‌مندند و شما را دنبال می‌کنند. در این مسیر لازم است که روزبه‌روز فعال‌تر و جذاب‌تر باشید تا بتوانید بازار خود را نگه دارید. حالا وقت این است که یک کمپین ایمیل و پیامک تبلیغاتی همزمان راه بیاندازید و مشتریان را از یک کانال به کانال دیگر هدایت کنید. هرچه فعال‌تر باشید مشتریان بیشتری هم دارید.

 • با یک ایمیل تبلیغاتی از مشتریان خود بخواهید که در صورت تمایل به اشتراک خبرنامۀ پیامکی شما بپیوندند و از تخفیف‌های ویژۀ شما باخبر شوند. (پیشنهاد هیجان‌انگیز را فراموش نکنید)
 • یک پیامک برای مشتریان خود ارسال کنید و از آنها بخواهید که با ارسال یک کلمۀ کلیدی، محتوای شما را که به آدرس ایمیلتان ارسال شده دریافت کنند
 • وقتی کاربران شما به خبرنامۀ پیامکی می‌پیوندند، با یک پیامک از آنها بخواهید به خبرنامۀ ایمیلی شما بپیوندند و ایمیل‌های شما را دریافت کنند و بالعکس
 • این روش برای اینکه مشتریان خود را هم به ایمیل و هم به پیامک عادت بدهید، استراتژی بسیار خوبی است. مشتریان شما باید بدانند که اطلاع‌رسانی‌های فوری و تخفیف‌های ویژه از طریق پیامک به دست آنها می‌رسد و آموزش‌ها و خدماتی که نیاز به عکس و توضیحات بیشتر دارند، از طریق ایمیل به آنها اطلاع رسانی می‌شود

حرف آخر

از آنجایی که روش‌ها و کانال‌های متفاوت مارکتینگ به سرعت در حال رشد است، شما نمی‌توانید تنها به یک کانال برای بازاریابی اکتفا کنید.
به جای اینکه فقط به فکر بازاریابی پیامکی باشید یا فقط به فکر ایمیل مارکتینگ، این دو روش محبوب و پربازده را با هم ترکیب کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
آخـرین خبـرها و اطلاعیه‌ها
خبــر نـامه

با عضویت در خبرنامه، علاوه بر دریافت مطالب آموزشی، از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها مطلع می‌شوید.