چند نکته برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

خانه » وبلاگ » پیام کوتاه » چند نکته برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

فهرست مطالب این محتوا

وب‌سایت Marketing Insights، بر اساس تجربیات کاربرانش اطلاعات جالبی در این مورد منتشر کرده است که موارد زیر برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ خیلی مهم عنوان‌شده‌اند:

خلاقیتاین مورد به طراحی کلی ایمیل، یعنی قالب، تصاویر و رنگ‌های بکار گرفته‌شده اشاره دارد. از طرفی خوب است که این امکان را به مخاطب خود بدهید که بتواند ایمیل را هم در HTML و هم Text مشاهده کند. زیرا هرکدام از این دو حالت نمایش ایمیل، طرفدارهای خود را دارند.

ارتباط محتواییهدف از ایمیل مارکتینگ، این است که پیام کمپانی خود را به مخاطب هدفمان برسانیم. برای تبدیل‌شدن افراد هدف‌گیری شده به موقعیت فروش، کافیست که محتوای درستی در تبلیغات خود بکار ببرید. در این محتوا لازم است که به نیاز و چالش مخاطب خود به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم بپردازید.

انگیزه: افراد پس از باز کردن یک ایمیل، سؤالی مطرح می‌کنند: در این ایمیل چه چیزی برای من وجود دارد؟

زمان‌بندیبسته به کسب‌وکار شما، زمان مناسب برای ارسال ایمیل متفاوت است و بیشتر به رفتار مخاطبان شما بستگی دارد. اکثر افرادی که درزمینهٔ ایمیل مارکتینگ فعالیت می‌کنند، همواره زمان ارسال ایمیل خود را تست می‌کنند و بر اساس نرخ باز شدن ایمیل‌ها، برای زمان ارسال آن‌ها تصمیم می‌گیرند.

محتواحتماً نقل‌قول مشهور بیل گیتس درباره محتوا را شنیده‌اید: محتوا پادشاه است!”

در ایمیل مارکتینگ هم محتوا نقش بسیار پررنگی دارد و باید به همه جنبه‌های آن پرداخته شود تا تأثیرگذاری ایمیل افزایش یابد. برای نمونه همیشه باید به تُن (Tone of Voice)، تیتر و همه نوشته‌های داخل ایمیل توجه کنید.

صفحه فرودبرای افزایش فروش به کمک ایمیل مارکتینگ، لازم است که از صفحه فرود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که صفحه اصلی وب‌سایت شما یک صفحه فرود به‌حساب نمی‌آید و در حد امکان باید مخاطب را محدود کنید تا عمل موردنظر شما را انجام دهند. (در علم تبلیغات، به هر صفحه‌ای که کاربر وارد آن می‌شود یا اصطلاحا بر آن فرود می‌آید، صفحه فرود (به انگلیسی: Landing Page) می‌گویند. در حقیقت پس از اینکه مخاطب یک بنر تبلیغاتی یا تبلیغ متنی روی آگهی کلیک می‌کند، وارد صفحه فرود متصل به بنر یا تبلیغ متنی می‌گردد. )

ایمیل مارکتینگ برای هر کمپانی از هر صنعتی، مفید است و فقط کافیست که دو مورد را در آن رعایت کنید:

  • ارسال اسپم را فراموش کنید؛ زیرا به برندینگ شما آسیب می‌رساند و تأثیر مثبتی نخواهد داشت.
  • بهینه‌سازی، بهینه‌سازی و باز هم بهینه‌سازی را فراموش نکنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
آخـرین خبـرها و اطلاعیه‌ها
خبــر نـامه

با عضویت در خبرنامه، علاوه بر دریافت مطالب آموزشی، از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها مطلع می‌شوید.