چگونه یک تبلیغ خوب بنویسیم؟

خانه » وبلاگ » تبلیغ نویسی » چگونه یک تبلیغ خوب بنویسیم؟
تبلیغ نویسی

فهرست مطالب این محتوا

تبلیغ نویسی یک ابزار خارق العاده ی بازاریابی است که با استفاده درست و خلاقانه از کلمات (هنر نویسندگی) احساسات مخاطب را درگیر خود می کند و ذهنیت او را به سمتی می برد که وی را ترغیب به خرید محصول یا استفاده از خدمات می کند. مخاطب تا زمانی که از یک محصول استفاده نکرده باشد نمی تواند کیفیت آن را قضاوت و خریداری نماید، در این مورد فقط صفحه تبلیغ نویسی شده است که موجب تصمیم گرفتن وی می شود. در این مقاله قصد داریم از علم و اصول تبلیغ نویسی، شغل تبلیغ نویسی،  تکنیک های تبلیغ نویسی و نکات مهم در تبلیغ نویسی مدرن برای شما صحبت کنیم و شما را در نوشتن متن تبلیغاتی برای جذب مشتری کمک کنیم.

تبلیغ نویسی

اصول تبلیغ نویسی

در تبلیغ نویسی باید فرض کنید که برای شکاک ترین و بی اعتماد ترین کاربران می نویسید چرا که اگر اینگونه مخاطبی را راضی به خرید کنید بقیه کاربران خود به خود در این فرآیند قانع می شوند. در نوشتن یا طراحی کردن تبلیغات باید اصول آن را رعایت و مخاطب را جذب خود کنید.

عنوان مناسب

در تمام متن های تبلیغاتی بازدید کننده ابتدا عنوان تبلیغ را مشاهده می کند و با دیدن آن تصمیم می گیرد که متن تبلیغ را بخواند یا خیر. مخاطبان معمولا به تبلیغات بی اعتمادند لذا انتخاب عناوین تأثیرگذار و روانشناسی شده مهمترین مرحله در تبلیغ نویسی است. هدف شما در عنوان نویسی تبلیغ، بایستی فقط جلب توجه مخاطب باشد که این خود نخستین قدم جهت متقاعد ساختن وی برای خرید محصول مورد نظر است.

در یک متن تبلیغاتی عنوان تبلیغ نقشی اساسی در موفقیت یا شکست آن دارد. پس در انتخاب آن دقت کنید و برای نوشتن آن زمان کافی اختصاص دهید. در ادامه چند نمونه از ترفندهایی که در نوشتن عنوان تبلیغ در تبلیغ نویسی بایستی به آنها توجه کرد را بیان می کنیم:

  • عنوان تبلیغ را با مطرح کردن یک پرسش از مخاطب شروع کنید به گونه ای که کنجکاوی، علائق شخصی و احساس نیاز او را برانگیزید و برای خواندن سایر بخش های تبلیغ وی را تحریک کنید.
  • اگر خبری برای تبلیغ کردن دارید حتما آن را در عنوان تبلیغ مورد نظرتان بیان کنید. خبر می تواند آگاهی دادن از یک محصول جدید یا بهبود کیفیت یک محصول قدیمی باشد. تبلیغ های دارای خبر، بهتر از تبلیغات بدون خبر در خاطر خوانندگان می مانند.
  • نام محصول خود را در عنوان ذکر کنید. زیرا بسیاری از خوانندگان تبلیغ، متن تبلیغات را نمی خوانند و نمی فهمند که شما چه محصولی را تبلیغ می کنید.
  • عنوان تبلیغ باید به گونه ای باشد که بازدید کننده بتواند آن را باور کند و دروغ نباشد.
  • در عنوان تبلیغ از برند شرکت خود استفاده کنید.
تبلیغ

متن تبلیغات

 بعد از نوشتن یک عنوان جذاب در تبلیغ نویسی باید به متن تبلیغاتی برای جذب مشتری بپردازید و اصول تبلیغ نویسی را در آن رعایت کنید.

  • صداقت: یکی از بزرگترین اصولی که در تبلیغ نویسی باید همواره مدنظر قرار دهید صداقت است، مخاطب نباید با خود فکر کند که عنوان تبلیغ یک دروغ بوده و از خواندن متن آن پرهیز کند. همیشه کسانی که دروغ می گویند با شکست مواجه می شوند.
  • ساده نویسی: برای نوشتن یک متن تبلیغاتی جذاب باید ساده بنویسید طوری که مخاطب بتواند حرف هایتان را درک کند و احساس خودمانی بودن با شما داشته باشد، و همانگونه که محصولی را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کنید برای تبلیغ آن به مخاطب نیز به همان طریق عمل کنید و از کلمات پیچیده استفاده نکنید. این روش باعث علاقه مندی مخاطب به خواندن ادامه متن خواهد شد.
  • اعتماد:  کار یک تبلیغ نویس اعتماد سازی است، با استفاده از تأییدیه های مشتریان قبل می توانید اعتماد خوانندگان را به خود جلب کنید، نظرات مشتریان راضی اصلی ترین دلیل اعتماد کردن به شماست پس از مشتریان خود بخواهید که نظر بدهند و نظراتشان را به نمایش بگذارید.
تبلیغ

با مشتریان خود صمیمی باشید، صمیمیت یکی از مؤثرترین راهها برای ایجاد ارتباط با مخاطبان است. مثلا می توانید نام مشتری را هنگام ثبت نام دریافت نمایید و در پیام ها او را مورد خطاب قرار دهید.

تکنیک های تبلیغ نویسی

برای اینکه یک تبلیغ نویس خوب شوید ابتدا باید خلاقیت زیادی به کار ببرید و بتوانید مخاطبان خود را بیشتر ترغیب کنید تا کاری که شما می خواهید را انجام دهند. سعی کنید که مخاطب خود را بیشتر بشناسید تا بهتر بتوانید بر احساس و عقل آن ها نفوذ کنید و بدین صورت فروش خود را چند برابر کنید.

در هنگام نوشتن یک تبلیغ اول هدف خود را مشخص کنید و ببینید که متن شما قراره چه پیامی را به خواننده منتقل کند. خود را جای خواننده ی آن قرار دهید و دقیقا همان چیزی را که می خواهد بداند بنویسید. مختصر و مفید بنویسید زیرا که یک متن تبلیغاتی کوتاه تر همیشه خواناتر و زیباتر است.

تبلیغ نویسی

مشتری شما خریدار توضیحات محصول شماست تا خود محصول

کافی است برای چندین خرید اینترنتی خودتان مسیر خرید را دنبال کنید. بدون تردید به این نتیجه می رسید که خرید بسیاری از محصولاتی که کمتر شناخته شده هستند، بیشتر توسط توضیحات محصول خریداری می شود تا اسم محصول. برای مثال فرض کنید که شما یک محصول جدید در رابطه با زیبایی پوست را می خواهید به فروش برسانید. برای مشتری بسیار مهم است که در توضیحات این محصول چه ویژگی هایی نوشته شده و اینکه تجربه استفاده دیگران چگونه بوده و حتی اینکه این محصول به نسبت موارد مشابه شناخته شده دارای چه برتری ها و مزیت هایی است هم از نظر کیفی و هم از نظر قیمت.

تبلیغات

یک تبلیغ نویس خوب با نوشتن متن توضیحات بسیار عالی در رابطه با محصول جدید و رفع ابهامات کاربران می تواند به راحتی مخاطب را فارغ از اسم و نشان محصول ترغیب به خرید کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید به دردتان بخورند:

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
آخـرین خبـرها و اطلاعیه‌ها
خبــر نـامه

با عضویت در خبرنامه، علاوه بر دریافت مطالب آموزشی، از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها مطلع می‌شوید.