سوالات متداول

 1. ۱
  آیا هزینه سامانه پیام کوتاه نیماد یکبار پرداخت می شود؟

  بله، هزینه فعال‌سازی تنها یکبار پرداخت می‌گردد و نیاز به تمدید ندارد و تنها هزینه بعدی شما، بابت شارژ سامانه جهت ارسال پیامک ها می باشد. قابل توجه است بسیاری از شرکت‌های دیگر، هر سال بابت سامانه و شماره هزینه تمدید از شما دریافت می‌کنند اما گروه فناوری نیماد هزینه‌ای در سال‌های آتی از شما دریافت نخواهد کرد.

 2. ۲
  من قبلا از شرکت دیگری سامانه پیام کوتاه و شماره اختصاصی گرفته ام آیا امکان انتقال سامانه به شما وجود دارد؟

  بله، اینکار به سادگی امکان پذیر است. کافی است به شرکت مذکور نامه ای بزنید که به اپراتور مربوطه اعلام کند شماره شما را به سامانه پیامکی نیماد انتقال دهد. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید.

 3. ۳
  آیا برای استفاده از پنل اس ام اس نیاز به سخت افزار و نرم افزار جانبی است؟

  خیر، سامانه پیام کوتاه نیاز به سخت افزار یا نرم افزار خاصی ندارد. شما تنها با یک کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و حتی گوشی موبایل متصل به اینترنت می توانید از کلیه امکانات سامانه پیام کوتاه (ارسال، دریافت و دیگر خدمات آن) بهره مند شوید. سامانه پیام کوتاه با مرورگر کامپیوتر شما (موزیلا فایرفاکس، گوگل کروم یا هر مرورگر دیگری که داشته باشید) کار می کند.

 4. ۴
  آیا محدودیتی در ارسال پیامک وجود دارد؟

  خیر، شما با استفاده از اعتبار موجود در پنل خود می توانید به هر تعدادی که تمایل دارید، SMS گروهی یا تکی ارسال کنید بدون اینکه محدودیت زمانی برای ارسال SMS ها داشته باشید.

 5. ۵
  آیا با سامانه می توان به شماره های ایرانسل، رایتل و تالیا پیامک ارسال نمود؟

  بله، خدمات سیستم ارسال پیام کوتاه برای این شماره ها هم وجود دارد.

 6. ۶
  آیا با سامانه می توان به شماره های ایرانسل، رایتل و تالیا پیامک ارسال نمود؟

  بله، خدمات سیستم ارسال پیام کوتاه برای این شماره ها هم وجود دارد.

 7. ۷
  پس از شارژ سامانه، تا چه زمانی می توان اعتبار آن را مصرف نمود؟

  هیچ محدودیت زمانی در استفاده از اعتبار وجود ندارد و هر زمان حتی در سالهای بعد نیز می توانید از آن استفاده کنید.

 8. ۸
  آیا امکان مشاهده گزارش پیام های ارسالی و تحویل آنها به مخاطبین (Delivery) وجود دارد؟ استفاده از این قابلیت هزینه ای دارد؟

  امکان قابلیت نمایش گزارش پیام کوتاه و وضعیت آنها بصورت رایگان بوده و جزء امکانات پیش فرض است. برای مشاهده همه امکانات پیش فرض به اینجا بروید.

 9. ۹
  آیا نسخه پایه امکان ارتقاء به نسخه کامل یا اضافه ماژول به آن را دارد؟

  بله در هر زمان امکان ارتقاء به نسخه کامل یا اضافه ماژول وجود دارد و تنها هزینه ما به التفاوت آن دریافت می شود.

 10. ۱۰
  آیا هزینه پیامکهایی که بدلیل فیلتر بودن شماره موبایل گیرنده، به وی نمی رسد از حساب ما کم می شود؟

  خیر، اگر بدلیل اینکه شماره موبایل گیرنده در لیست شماره های فیلتر شده از سوی مخابرات (بستن تبلیغات) قرار دارد و پیام کوتاه به وی نمی رسد هزینه ای از شما کم نمی شود (هزینه آن به حساب شما برگشت داده می شود)

  شایان ذکر است که بر اساس درخواست برخی از مشترکین، شماره آنان در لیست شماره موبایل های فیلتر شده قرار گرفته است و پیامک های تبلیغاتی به آنان نمی رسد

 11. ۱۱
  پیش شماره های ۱۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۵۰۰۰ و ۰۲۱ چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

  هر کدام از این پیش شماره ها توسط مخابرات به یک پیمانکار (اپراتور) واگذار شده است و با توجه به سیاست های اپراتور تفاوتهایی در ارائه خدمات توسط آنها وجود دارد.

 12. ۱۲
  آیا دریافت پیام کوتاه هزینه دارد؟

  خیر دریافت پیام کوتاه هزینه ندارد و رایگان است.

 13. ۱۳
  آیا سرعت اینترنت من تاثیری در سرعت ارسال پیامک ها دارد؟

  خیر، شما از هر نوع اینترنتی (ADSL، کارت اینترنت، مبین نت، ایرانسل، همراه اول، رایتل، اینترنت گوشی، اینترانت ملی، وایرلس، وای فای و … ) که استفاده کنید و حتی اگر سرعت اینترنت شما هم بسیار پایین باشد تاثیری در سرعت ارسال پیامک ها ندارد چراکه پیامک ها توسط سرور ما ارسال می شود.

 14. ۱۴
  آیا امکان ارسال پیام فقط در ساعات اداری شرکت وجود دارد؟

  خیر. در هر ساعت از شبانه روز می توانید نسبت به ارسال یا دریافت پیام کوتاه اقدام نمایید.

 15. ۱۵
  آیا امکان انتخاب شماره برای ارسال و دریافت پیامک وجود دارد؟ آیا می توانم چند شماره برای ارسال و دریافت پیامک داشته باشم؟

  بله شما می توانید شماره یا شماره های مورد نظر خود را پیشنهاد بدهید و در صورتیکه قبلا آن شماره توسط شخص دیگری رزرو نشده باشد قابل واگذاری به شما است. همچنین گروه فناوری نیماد یک خط اختصاصی رایگان به انتخاب شما برای شما فعال می‌نماید

 16. ۱۶
  درصورتیکه بخواهم در سایت خودم ارسال و دریافت پیامک داشته باشم به چه صورت باید عمل کنم؟

  این کار با استفاده از ماژول وب سرویس قابل انجام است. راهنما و مستندات وب سرویس در قسمت “خدمات وب‌سرویس” پنل نیمادپیامک موجود است که با استفاده از آنها می توانید سرویس پیام کوتاه را در سایت خود نیز راه اندازی نماییید.

 17. ۱۷
  من از یک نرم افزار استفاده می کنم که می خواهم در آن قابلیت ارسال و دریافت پیامک وجود داشته باشد. چگونه این موضوع امکان پذیر می شود؟

  این کار توسط وب سرویس و API قابل انجام است. برای اطلاعات بیشتر راهنما و مستندات آن را در قسمت خدمات وب‌سرویس پنل نیمادپیامک بخوانید یا با همکاران ما تماس بگیرید.

 18. ۱۸
  پشتیبانی سامانه پیام کوتاه به چه صورت است؟

  پشتیبانی بصورت تلفنی و همچنین سیستم جامع پشتیبانی در تمام ساعات شبانه روز امکان پذیر است.

 19. ۱۹
  نحوه خرید شارژ (اعتبار پیام کوتاه) چگونه است؟

  امکان خرید شارژ (اعتبار پیام کوتاه) هم بصورت آنلاین از طریق خود سامانه پیام کوتاه و با استفاده از کارتهای بانکی (شتاب) و هم بصورت واریز وجه به بانک یا کارت به کارت و ثبت فیش آن در سامانه پیام کوتاه امکان پذیر است.

 20. ۲۰
  تایید شماره درخواستی من چه مدت طول می کشد؟

  حداکثر در مدت زمان ۲۴ ساعت بعد از تقاضای شما، شماره درخواستی شما تایید و به شما واگذار می شود

 21. ۲۱
  تفاوت این سامانه با GMS Modem چیست؟

  GSM Modem یک قطعه سخت افزاری است که با قرار دادن یک سیم کارت در داخل آن می توان اقدام به ارسال پیامک نمود. این روش علاوه بر اینکه هیچ مزیتی نسبت به سامانه پیام کوتاه دارد دارای معایبی به شرح ذیل است:

  ۱- سرعت ارسال پیام کوتاه در این روش بسیار پایین است (۵ الی ۱۰ پیامک در دقیقه)

  ۲- گیرنده پیام کوتاه به جای مشاهده شماره های مجازی پیام کوتاه که با ۱۰۰۰ ۲۰۰۰ ۳۰۰۰ شروع می شوند شماره سیم کارت را مشاهده می نماید.

  ۳- این روش نیاز به قطعه سخت افزاری دارد در حالیکه سامانه پیام کوتاه بدون احتیاج به هیچ سخت افزاری کار می کند و به همین دلیل از هرکجای دنیا که باشید می توانید کار خود را انجام بدهید.

  ۴- امکانات این روش بسیار محدود است بگونه ایکه حتی امکان استفاده از بانک شماره موبایل ندارد.

  ۵- این روش قابلیت پشتیبانی آنلاین و غیر حضوری ندارد.

 22. ۲۲
  دلیل اختلاف قیمت سامانه شما با دیگران چیست؟

  عوامل زیادی بر این موضوع موثر هستند. از جمله این عوامل آن است که بسیاری از شرکتهای ارائه دهنده سرویس پیام کوتاه، از ارائه یک شماره اختصاصی به شما پرهیز می نمایند و در واقع شماره شما با شماره های سایر مشتریان آن شرکت مشترک است. انجام این اقدام علاوه بر آنکه قانونی نیست باعث می شود برخی امکانات از جمله امکان دریافت پیام کوتاه نیز برای شما فراهم نباشد.

 23. ۲۳
  امنیت اطلاعات به چه صورت می باشد؟

  امنیت کامل در نرم افزار و حتی تعیین سطح دسترسی در نیمادپیامک برای عدم دسترسی به اطلاعات و پیامکهای کاربران بصورت کامل پیش بینی شده است و به همین دلیل تاکنون هیچگونه مشکلی امنیتی از سوی هیچکدام از مشتریان سامانه نیمادپیامک بوجود نیامده است.

 24. ۲۴
  تعرفه سامانه پیام کوتاه چند هست؟

  تعرفه ارسال سامانه شما در بخش پروفایل پنل شما  بر طبق شماره خط ارسالی؛ تعرفه ارسال با هر کدام از اپراتورها مشخص هست.

 25. ۲۵
  به چه روشهایی میتوانیم به بلک لیست ها پیام ارسال کنیم؟

  چنانچه متن پیام صرفا اطلاع رسانی باشد میتوانید از خطوط خدماتی عمومی استفاده نمایید که به بلک لیست ها ارسال انجام شود و همینطور چنانچه خط اختصاصی شما خدماتی باشد برای ارسال پیام به بلک لیست ها میتوانید از ان استفاده نمایید.

  ضمنا ارسال از طریق خط سیم کارتی نیز فعال هست که محدودیتی در ارسال متن(تبلیغاتی یا خدماتی) ندارد اما لطفا قبل از ارسال، اطلاعیه های مربوط به این بخش ارسال را در صفحه نخست پنل به دقت مطالعه نمایید و سپس با توجه به قبول شرایط این ارسال از خط سیم کارتی استفاده نمایید.

 26. ۲۶
  تعرفه ارسال بلک لیست با خط سیم کارتی چند میباشد؟

  تعرفه ارسال با خط سیم کارتی ۲۰ درصد گران تر از تعرفه ارسال شما با خط ۱۰۰۰ میباشد.

 27. ۲۷
  برای خرید خطوط اختصاصی قیمتها را کجا میتوان دید؟

  در سایت  npayam.ir قیمت خطوط باتوجه به تعداد رقم ها و همچنین نوع شماره؛انتخابی یا غیر انتخابی، متفاوت هست که لیست تعرفه کامل قیمت ها در سایت موجود هست.

 28. ۲۸
  نحوه ی خدماتی کردن خطوط اختصاصی به چه شکل است و چه شرایطی دارد؟

  جهت خدماتی نمودن خطوط اختصاصی خود به منوی پشتیبانی پنل پیامک خود بروید دربخش درخواست خط خدماتی  قبل از ثبت درخواست راهنمای این بخش را به دقت مطالعه نمایید.خدماتی نمودن خطوط اختصاصی زمان بر هست و همچنین نیاز به ارسال سفته دارد که در بخش راهنما جزییات شرح داده شده است.پس مطالعه راهنما فرم درخواست خط خدماتی مربوط به اپراتور خط خود را دانلود و تکمیل نمایید.